eXTReMe Tracker

Szukam krewnych
Poniżej publikujemy materiały na poszukiwaniu krewnych i przodków. Aby umieścić ogłoszenie tutaj, prosze napisac na adres matusewicz@matusewicz.org.
Pan Czesław Matusewicz, syn Romualda, dziadek Stanisław, napisał do nas, że pochodzić z Wileńszczyzny, z okolic Postaw (Niestaniszki, Ozierszczyzna). “W czasie wojny byłem zesłany na Syberię, w wyniku tego straciłem więź ze swoimi krewniakami. Wiem, że żyją oni w USA, Argentynie, na Bialorusi”.
Grzegorz Walczak szuka jakieś ślady swojej rodziny od strony mamy: dziadek Alfons Matusewicz urodził się w Borysowie w 1898 roku. Ożenił się z Anną Zdanowicz i mieszkał w Baranowiczach. Alfons i Anna oraz ich dzieci Helena (mama Grzegorza),Stanisław i Leokadia w ramach repatriacji w 1945 roku wyjechali z Baranowiczow i osiedli w Kutnie. W Baranowiczach i w Kutnie dziadek pracował jako kolejarz.Wioleta Lipnicka-Adamska pisze: Poszukuję informacji i krewnych mojej prababki Michaliny Lipnickiej z d. Matusewicz, mieszkającej w Półdorożu ( do 1941 r). Wg I Narodowego Spisu Powszechnego z 1921 r., Półdoroże były kolonią, i znajdowało się w gminie Naliboki powiat Wołożyn.
Poniżej - zdjęcie rodzinne oraz zdjęcia domu w którym mieszkała prababcia.
Zobacz rosyjską wersję